| 4 | Carrasco (Atletico)
| 4 | Muller (Bayern)
| 4 | Aguero (Chelsea)
| 4 | Eriksen (Tottenham)
Galvenie » 2013 » Maijs » 27 » Manchester City atspēlē 6 vārtu deficītu un triumfē BeFirst kausa izcīņā
11:45
Manchester City atspēlē 6 vārtu deficītu un triumfē BeFirst kausa izcīņā

Tas nu ir noticis - ir kronēti 11. sezonas BeFirst kausa izcīņas čempioni! Trillera cienīgā finālsērijā par sprīža tiesu labāki tomēr izrādījušies Manchester City futbolisti, kas pēc šķietami bezcerīgās 0:6 sakāves izbraukumā Etihad stadionā nodemonstrēja apbrīnojamu rakstura stingrību un cīņassparu un prata uzvarēt ar 7:0. Pēc spēles beigu signāla visu sezonu krājušās emocijas nu lauzās uz āru, Miguel pievienojoties savas komandas nevaldāmajām svinībām turpat laukuma vidū. Mērķis, uz kuru neatlaidīgi un nepagurstoši tika iets visas sezonas garumā, nu ir sasniegts. Turpretī Arsenal šodien nācās atstāt stadionu ar nokārtām galvām, un zaudējumu vēl sāpīgāku padarīja fakts, ka pirmajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara. Neizbēgami divējādas emocijas valdīja pēc fināla pēdējās svilpes. Uzvarēt var tikai viens, un zaudējums nereti ir tikai jauns sākums.
     Pirmo spēli Emirates stadionā Manchester City iesāka ar aktīvu ofensīvu, tomēr spēles pirmajās 10 minūtēs tika izniekotas divas lieliskas vārtu gūšanas izdevības. Tas ļāva Arsenal sakārtot savu spēli aizsardzībā un sākt domāt par uzbrukumu veidošanu pie City vārtiem. Samērā ilgi rezultāts gan vēl turējās 0:0, taču Walcott lika gavilēt lielgabalnieku atbalstītājiem, puslaika otrajā pusē raidot bumbu pretinieku vārtos. Līdz pārtraukumam anglis pamanījās atzīmēties ar dubli un iesist izdevās arī Podolski, drif komandai puslaiku noslēdzot ar pārliecinošu 3:0. Spēles otrajā daļā viesi no Mančestras gan centās lauzt spēles gaitu, taču bumba tā arī neatrada ceļu Szczesny sargātajos vārtos. Vēl jo vairāk - Arsenal turpināja demolēt pretinieku aizsardzību, līdz spēles beigām gūstot vēl 3 vārtus. Pēc spēles nekas neliecināja, ka atbildes mačā kaut kas varētu mainīties. Preses konferencē drif izteica pieņēmumu, ka izlaist no rokām 6 vārtu pārsvaru otrajā tikšanās reizē būtu praktiski neiespējami, un, šķiet, pat īsti neticēja City brīnumam. Turpretī Miguel arī pēc sagrāves nebija zaudējis apņēmību un cīņassparu: "Jau pirms spēles zinājām, ka mūs sagaida ļoti grūtas 90 minūtes. Pašā sākumā neizmantojām dažas lieliskas izdevības izvirzīties vadībā, par ko mūs spēles atlikušajā daļā sodīja pretinieki. Taču šī nav pirmā reize sezonā, kad komanda nonākusi bezdibeņa malā un ir spiesta atspēlēt vairāku vārtu deficītu. Tieši tāpēc gan faniem, gan pašiem spēlētājiem ir jāsaprot, ka Etihad stadionā mēs nedosimies ar domu cienīgi zaudēt kausa izcīņas finālā. City spers kāju laukumā, lai uzvarētu un sagādātu saviem faniem pelnītu dāvanu. Ja pirmo spēli esam zaudējuši ar 6 vārtu starpību, tad savās mājās jāgūst par vieniem vārtiem vairāk. Futbolā nav neiespējamu lietu." Tomēr par spīti iedvesmojošajiem vārdiem pat optimistiskākie prognozētāji sliecās piekrist skeptiķu runām, ka Miguel šosezon nāksies piedzīvot smagu vilšanos. Tikai likumsakarīgi, ka atbildes spēli Etihad Stadium mājinieki jau pašā sākumā uzņēmās iniciatīvu, taču apziņa, ka pēc iespējas ātrāk jādzēš sešu vārtu deficītu, darīja savu, tāpēc uzbrukuma fāzē vienmēr kaut kas pietrūka. Lai arī Arsenal centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem, City aizsargi pretiniekus vienmēr veiksmīgi neitralizēja, neļaujot bumbai nokļūt savā soda laukumā. Spēles rezultāts tika atklāts tikai 30. minūtē, kad pēc Pirlo izpildītā soda sitiena bumbu vārtos ar galvu raidīja viens no pirmās spēles neveiksminiekiem Montolivo. Lai arī Mančestras klubs turpināja dominēt, līdz puslaika beigām izdevās gūt vēl tikai vienus vārtus, Neymar pārspējot vārtsargu no tuvas distances. Nav grūti iztēloties, kādus vārdus savai komandai 15 minūšu pārtraukumā veltīja Miguel, zinot, ka līdz uzvarai vēl tāls ceļš ejams, lai arī divu spēļu summā rezultāts bija kļuvis 2:6. Otrajā puslaikā laukumā iznāca jau cita City komanda. Spēlētāji laukumā darbojās organizēti un kļūdījās maz, kas ļāva iegūto pārsvaru spēlē ar katru nākamo soli pieaudzēt. Iespējams, izšķiroša bija epizode, kad Arsenal aizsargs kļūdījās, pārāk vēlu un pārāk vāji atspēlējot bumbu atpakaļ vārtsargam, ļaujot Aguero pie saviem vārtiem izvirzīties vienam pašam un gūt Manchester City sestos vārtus spēlē. Vēsturisko atspēlēšanos aukstasinīgi noslēdza Neymar, gūstot trešos vārtus mačā, taču līdz spēles beigām vēl bija palikušas augstākais 10 minūtes. Tik īsā laika sprīdī uzvaru no rokām izlaist ir šķietami grūti, taču drif padotie teju vienus vārtus atguva, kad pēc Podolski sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu. Pēc spēles beigu signāla, kas vēstīja par 7:0 uzvaru Miguel komandai, stadions eksplodēja.
     BeFirst vēsture pēc šīs spēles tiktu pārrakstīta neatkarīgi no gala iznākuma. Vispirms jau tāpēc, ka drif kļuvis tikai par otro leģionāru un pirmo vadītāju no Francijas, kurš spēlējis BeFirst kausa finālā. Arsenal uzvaras gadījumā drif kļūtu par vienīgo ārzemnieku, kuram izdevies izcīnīt BeFirst kausu, taču šoreiz tas neizdevās. Manchester City kļuvusi par pirmo komandu 11 sezonu laikā, kurai kausa izcīņas finālā izdevies atspēlēt 6 vārtu deficītu, un tikai par otro komandu, kura pratusi uzvarēt pēc zaudējuma pirmajā spēlē (6. sezonā tas izdevās Roma, arī tad komandu vadīja Miguel). Anglijas klubs slavas zālē tiks ierakstīts kā ceturtais, kam BeFirst kausu izdevies izcīnīt vismaz divreiz. City snaiperis Neymar kļuvis tikai par otro spēlētāju aiz sava tautieša Hulk, kuram divas sezonas izdevies kļūt par kausa izcīņas labāko vārtu guvēju. Arī Miguel savu vārdu slavas zālē uzspodrinājis vēl vairāk, kļūstot par pirmo vadītāju, kuram izdevies izcīnīt BeFirst kausu ar trīs dažādām komandām, kā arī par vienīgo, kuram izdevies iegūt 5 prestižās trofejas. Jauna sezona nāks ar jauniem izaicinājumiem un pārsteigumiem, tāpēc nav šaubu, ka arī 12. sezonā komandas un vadītāji rakstīs vēsturi.

0
Apsveicu Mančesteras futbolistus ar panākumu. Novēlu arī nākamajā sezonā Miguel veiksmi. smile