| 4 | Carrasco (Atletico)
| 4 | Muller (Bayern)
| 4 | Aguero (Chelsea)
| 4 | Eriksen (Tottenham)
Galvenie » 2013 » Marts » 12 » Chelsea nodrošina League A titulu, BeFirst kausa finālā Miguel un Gled
15:12
Chelsea nodrošina League A titulu, BeFirst kausa finālā Miguel un Gled

Ar pārliecinošu 5:2 uzvaru pār tuvākajiem sekotājiem AC Milan Miguel vadītajai komandai beidzot izdevies nodrošināt pirmo vietu League A. Mērķis, uz kuru tika iets visas sezonas garumā, beidzot ir sasniegts. Abām komandām tik ļoti svarīgajā spēlē jau 6. minūtē rezultātu atklāja Cavani, izgājienā viens pret vienu ar Abiatti sitot nekļūdīgi. Tikai mirkli vēlāk rezultātu dubultoja Lampard, taču vēl pēc piecām minūtēm rezultāts uz tablo rādīja AC Milan līdzjutējiem pavisam nepatīkamu ainu - 0:3. Līdz puslaika beigām gan izdevās vienus vārtus atgūt, un uzreiz pēc 15 minūšu pārtraukuma rezultāta starpību Eto'o pamanījās samazināt līdz minimumam, tomēr punktu spēlei pielika Cavani dublis un Kaka precīzais sitiens no distances - 5:2. Pēc svarīgās uzvaras atlikušās divas spēles pret Barcelona un Manchester United bija vien formalitāte. Abas cīņas tika uzvarētas, Chelsea spēlējot ar lielu daļu rezervistu pamatsastāvā. Negatīvas sekas zaudējums sīvākajiem konkurentiem nesis Gled komandai, kas pēc kapitulācijas savā laukumā nespēja pārspēt arī trešajā vietā atrodošos Bayern Munchen futbolistus. Dramatiskā spēlē ar 2:1 pārāki izrādījās gabranka padotie. Šāds iznākums ir jūtami palielinājis minheniešu izredzes uz sudraba medaļām - lai līgas tabulā apsteigtu Milan, nepieciešams izcīnīt uzvaras pret Barcelona un Lyon. Ceturto vietu teju garantējuši Barcelona futbolisti, kurus šobrīd var apsteigt vairs tikai Lyon, izcīnot vismaz divas uzvaras trīs atlikušajās spēlēs (kas gan ir maz ticams). Arī Manchester United atliek vien cerēt, ka agito komanda nespēs izcīnīt 6 punktus, kas ļautu Simple padotajiem saglabāt 5. vietu līgas tabulā. Pārsteidzošā kārtā no pēdējās vietas izdevies izrāpties līgas pastarīšiem Real Madrid, taču, ja Zenit izcīna uzvaru pret Lyon, savas pozīcijas nāksies atdot bagātajam Krievu klubam. Nevar nepieminēt, ka līgas termiņš šodien tiek pagarināts pēdējo reizi - līdz šodienas 24:00. Sankcijas par neizspēlētām spēlēm būs neierasti bargas, līdz pat liegumam piedalīties nākamajā BeFirst futbola līgas sezonā.
     Jau pašā sezonas sākumā netrūka tādu, kas būtu pārliecināti - BeFirst kausa izcīņas finālā izdosies iekļūt divām līdz šim brīdim spēcīgākajām komandām visā līgā, proti, Chelsea un AC Milan. Nosacīti vieglāks ceļš uz finālu bija Chelsea futbolistiem, kas sezonas pirmo apli noslēdza tabulas galvgalī. Vispirms londonieši pārliecinoši apspēlēja Real Madrid, divu spēļu summā uzvarot ar 6:1. Arī 1/2 fināla pirmajā spēlē viss izdevās, kā plānots. Taču pēc pārliecinošās 3:0 uzvaras Stamford Bridge, izbraukumā tika piedzīvota sāpīga vilšanās. Vēl otrā puslaika sākumā Chelsea atradās iedzinējos ar identisku rezultātu, taču tad vienus vārtus izdevās atgūt Mata. Tomēr, lai arī sitieni pa Valdes vārtiem bira kā no pārpilnības raga, vairāk vārtus gūt neizdevās. Tiesa, arī 1:3 zaudējums nozīmēja Chelsea spēlēšanu finālā, taču Miguel pēc mača bija sarūgtināts: "Mēs zaudējām spēli, kura bija jāuzvar. Pirmajā puslaikā neizmantojām savas iespējas gūt vārtus, par ko mūs sodīja pretinieks. Gan es, gan spēlētāji ticējām, ka varam atspēlēties arī no rezultāta 0:3, taču veiksme šodien nebija mūsu sabiedrotā. Komanda aizvada lielisku sezonu, taču pat labākajiem ir jāzaudē." Grūti prognozēt, cik ļoti pārtrauktā nezaudēto spēļu sērija ietekmes Chelsea sniegumu finālā, taču cīņas intrigai tas noteikti nāk tikai par labu. Arī AC Milan ceļš uz finālu nebija rozēm kaisīts. Lai gan 1/4 finālā divu spēļu summā pārliecinoši tika uzvarēti Zenit futbolisti, pusfinālā milāniešus gaidīja daudz grūtāks pārbaudījums. Lai arī līgas tabulā Gled vienmēr bijis soli priekšā konkurentiem, finālā vēlējās iekļūt arī gabranka. Bayern izsalkumu noteikti palielināja arī uzvara pār Milan līgas otrā apļa spēlē. Tomēr abās cīņās laukumu kā uzvarētāji atstāja Itālijas kluba futbolisti, gūstot papildus pārliecību pirms fināla pret Chelsea. Pusfināls starp Bayern Munchen un AC Milan solījās būt notikumiem bagāts. Katrs līdzjutējs, kas bija mērojis ceļu uz stadionu, lai klātienē atbalstītu savu komandu, pēc spēlēm noteikti nejutās vīlies par iztērēto naudu. Pirmajā spēlē Allianz Arena jau 18. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja precīzais Gomez sitiens. Vadību izdevās noturēt līdz pat otrā puslaika sākumam, kad rezultātu izlīdzināja Robinho, taču dažus brīžus vēlāk uzvaras vārtus guva Eto'o. Pirms atbildes spēles San Siro stadionā izredzes uzvarēt abām komandām bija ļoti līdzīgas, par spīti AC Milan uzvarai izbraukumā. Lai arī Bayern bija noskaņojušies nepadoties, jau spēles 4. minūtē pirmos vārtus guva Robinho, ievirzot spēles gaitu savai komandai vēlamā gultnē. 29. minūtē rezultātu dubultoja Eto'o, taču mača pēdējās 10 minūtēs Bayern cerības uz finālu apslāpēja Boateng precīzais raidījums un Eto'o dublis. AC Milan pavisam noteikti guva gandarījumu pēc zaudētās League A spēles. BeFirst kausa izcīņas fināla cīņā dosies divas komandas ar atšķirīgu pārliecību un psiholoģisko sagatavotību. Pēc pārliecinošās uzvaras pret Milan un triumfa League A Chelsea ir pierādījuši, ka spēj uzvarēt jebkuru. Taču varam tikai minēt, cik lielu lomu Anglijas kluba sniegumā spēlēs 1:3 zaudējums pusfināla atbildes spēlē pret Barcelona. Bez tam Chelsea futbolisti jau ir sezonas noslēguma gaidās. Jo ilgāk būs jāgaida uz finālspēli, jo lielāks risks, ka Miguel padotie izšķirošajos brīžos būs mazāk koncentrējušies spēlei. Turpretī AC Milan kausa izcīņā līdz šim visas spēles ir uzvarējuši (cik pārliecinoši - tas jau ir cits jautājums). No vienas puses, milāniešiem vēl labi palikuši atmiņā zaudējumi pret Chelsea un Bayern Munchen, kas Gled maksājuši ne tikai League A titulu, bet, iespējams, arī sudraba medaļas. Taču šosezon vienreiz jau ir pierādījies, ka Milan pēc vāja snieguma pēc tam spēlē vēl labāk nekā sākumā. Nav šaubu, ka Gled alkst reabilitēties par zaudēto cīņu League A, un kausa fināls ir īstā vieta un laiks, kur nokārtot attiecībās ar lielākajiem sezonas pāridarītājiem. Savstarpējās spēlēs AC Milan šosezon ne reizi nav izdevies pārspēt Chelsea, taču ļoti iespējams, ka motivācija uzvarēt ir lielāka tieši itāļiem. Kausa izcīņas fināls kārtējo reizi ir kļuvis par centrālo notikumu BeFirst futbola līgā.

Skatījumu skaits: 593 | Pievienoja: Miguel | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 1
1 Miguel
0
Komentāros rakstām prognozes par fināla uzvarētāju. Par pareizi noteiktu uzvarētāju divu spēļu summā - 10 miljoni.

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.